Suuõõne kirurgia

Kaasaegne hambaravi võimaldab säästa enamikku ravivajavatest hammastest ning hammaste eemaldamise protseduuri kasutatakse üsnaharva. Siiski on palju märkeeemaldamiseks, kui konservatiivne ravi ei ole võimalik.
Hammaste väljatõmbamine
Neednäidustused hõlmavad järgmist:
  • Hambad, mis on nakkusallikaks ja põhjustavad mädapõletiku teket
  • Hammas on nii tugevalt kahjustatud, et tal pole oma funktsiooni poolest väärtust
  • Hambapikisuunaline murd
  • kui hambalon märkimisväärne liikuvus (3. aste)
Sagelieemaldatakse hambaid ortodontilistel põhjustel.

Ühe võimitme hamba väljalangemine on üsna tõsine probleem. Pärast hamba väljatõmbamistei saa selle koha luu enam närimiskoormust ja tekib selle kadu. Samal ajalhakkavad külgnevad hambad kandma lisakoormust ja toimub nende kulumine,kustutamine või nihkumine. Samal ajal hakkab antagonisthammas, millel pole enamnärimispinnaga kokkupuudet, laskuma. Mida kauem on puudu hammas, seda tugevamadon muutused ja deformatsioon kogu hambumuses. See omakorda mõjutab negatiivselttoidu närimisprotsessi, vähendades hammustuse kõrgust, mille tagajärjel tekivadmuutused alalõua liigestes. Seetõttu tuleks väljavõetud hammas võimalikultkiiresti asendada.
Tarkusehammaste eemaldamine
Tarkusehammason ainuke mitmetähendusliku anatoomiaga hammas ja oma kauge asukoha tõttutekitab toidu närimisel sageli rohkem probleeme, kui tegelikult aitab. Tarkusehammaste eemaldamine on tavaoperatsioon, kuid selle asukoha tõttu onprotseduuril teatud omadused, mida tuleks operatsiooni käigus arvestada. Näidustusedtarkusehamba eemaldamiseks:
  • Probleemidselle tekkega, kui tarkusehammas võib liiga kauaks välja murda.
  • Tarkusehambavale kasvusuund, mille puhul see võib ülejäänud hambaid "tõugata",põhjustades nende tunglemist või puhkemise ajal valutavat valu.
  • Tarkusehambamoodustumisel võivad tekkida põletikulised protsessid, mis võivad kahjustadakülgnevaid hambaid või tsüsti moodustumist.
  • Ruumipuudustarkusehammaste täielikuks välja lõikamiseks.
  • Tarkusehambakaariese kahjustus.
Ennetarkusehammaste eemaldamist on vajalik eelkonsultatsioon ja 3D pilt, et hinnataeemaldamist vajava hamba asukohta, kasvusuunda ja juurte arvu.

Suukirurgiaalla kuuluvad ka sellised protseduurid nagu igemeplastika, keele- jahuultefrenulumi lõikamine, implantatsioon, luukoe suurendamine (augmentatsioon),põsekoopa põhja tõstmine ja mitmesugused operatsioonid igemete parohaigustekorral. Kogu pakutavate teenuste valikuga saab tutvuda vastuvõtulauas.
Kas teil on endiselt küsimusi? Võta meiega ühendust!
Kontakt
REG.NR:. 16575375
LITSENTS: L06272

+372 5373 9335
info@dentale.ee
Tallinn, Päevalille 4-6, RoccaTowers 1,
uksest vasakul asuval fonolukul vajutada 6 ja ✆, siis 2. korrusele ja paremale.