Proteesimine
Ortopeediline hambaravi tegeleb kaotatud hammastetaastamisega ja nende funktsioonidega tehismaterjalide abil.

Kroon
Kui suur osa hambast on lagunenud, on kroonid parimlahendus hamba terviklikkuse taastamiseks. See on "kork", mis sobibümber ümbermõõdu pööratud hambale. Kroonid on valmistatud metallkeraamikast, liitiumdisilikaadist (nn e-max) või tsirkooniumist. Need on tugevad javastupidavad ning kaasaegsed materjalid ja tehnikad võimaldavad teha kõigeesteetilisemat ja täpsemat tööd. Ja mis kõige tähtsam, nad taluvadnärimissurvet, seega on kulumiskindlad ja taastavad täielikult hammastefunktsiooni.
Laminaadid ehk spoonid
On keraamilised võitsirkooniumkatted hammaste esipinnal, mida kasutatakse kvaliteetse esteetilisetöö tegemiseks.
Sillad
On ortopeediline struktuur,mis asendab puuduvat hammast. Samal ajal lihvitakse 2 defektiga külgnevathammast ja neile tsementeeritakse sild, mis koosneb nende hammaste kroonidestja nende vahel üleulatuvast kroonist. Toetushammaste arv, mis sellisesse sildakaasatakse, sõltub tugihammaste endi seisukorrast ja puuduvate hammaste arvust.Lõppude lõpuks peavad tugihambad kandma närimiskoormust mitte ainult enda, vaidka väljavõetud hammaste närimiskoormust. Materjalid, millest sildu tavaliselttehakse, on: metallkeraamika või tsirkoonium. Seda tüüpi proteesimine valitaksejuhul, kui puuduvat hammast või hambaid ei ole mingil põhjusel võimalikimplanteerida.

Sildu saab toetada kaimplantaatidega. Sel juhul paigaldatakse 1 implantaat ja sellele tehakse 3-4ühikuline sild, milles on 1-2 üleulatuvat krooni.
Eemaldatavad proteesid
Täisproteesid asendavad kogu hambaproteesi, koosnevadakrüülalusest ja plastikhammaste komplektist. Selliseid proteese hoitaksepeamiselt tänu vaakumile, mis tekib proteesi põhja ja suu limaskesta vahel.Need on odavaim lahendus tervikliku hambumuse taastamiseks. Puudused on palju:need ei pea hästi kinni, mis mõjutab toidu närimist, ülemised proteesid katavadsuulae täielikult ja see vähendab maitseelamusi, vajavad iga-aastastkorrigeerimist, kuna luu maht väheneb pidevalt ja võivad ka igemeid hõõruda.

Osalised proteesid asendavad puuduvaid hambaid ja neidtoetavad hammastel olevad klambrid. Akrüülproteesid hoiab kinni kavaakumplussist, klambritega tugihammaste külge klammerdudes saavad neednärimisel täiendavat stabiilsust. Kinnitusproteesidel on koobaltist ja kroomistrauast alus, need on patsiendile mugavamad, kuna aluspinna pindala on seetõttuväiksem. Need on ka vastupidavamad, aga ka kallimad. Kuid ülemised proteesid eimõjuta maitseelamusi, kuna suulae jääb avatuks.

Eemaldatavad proteesid põhinevad implantaatidel. Seljuhul on implantaatidel kuulide või silindrite kujul olevad lukud, milleleprotees istub. See valik annab proteesile närimise ajal erilise stabiilsuse jajätab suulae täiesti avatuks.
Kas teil on endiselt küsimusi? Võta meiega ühendust!
Kontakt
REG.NR:. 16575375
LITSENTS: L06272

+372 5373 9335
info@dentale.ee
Tallinn, Päevalille 4-6, RoccaTowers 1,
uksest vasakul asuval fonolukul vajutada 6 ja ✆, siis 2. korrusele ja paremale.