Igemete ravi
Kuitunnete igemete valulikkust, turset, punetust ja verejooksu, siis tasub end kontrollidaigemehaiguste suhtes, sest need on selged märgid põletikulisest protsessist.

Lõppudelõpuks võib see põletik suuõõne pehmetes kudedes ravimata jätmisel süveneda jaminna haiguse tõsisemasse staadiumisse ning viia hammaste luutoe kadumiseni,mis omakorda põhjustab hammaste lõdvenemist ja nende kaotus. Oluline on mitteainult patoloogia kõrvaldamine, vaid ka selle esinemise põhjuse mõistmine.

Igeme haiguste põhjused
Igemehaigusteja parodondihaiguste peamine ja kõige olulisem põhjus on halb suuhügieen. Kattukogunemine hammastele aitab kaasa bakterite kuhjumisele, hambakattu imenduvadka kõik toksiinid, mida bakterid elu jooksul eritavad. Üheskoos aitab see kaasagingiviidi ja selle tulemusena parodontiidi tekkele. Kaugelearenenudstaadiumis, ilma õigeaegse igemeravita, nagu varem mainitud, võib haiguspõhjustada hammaste lõtvumist ja kaotust.

Loomulikultsoodustavad haiguste teket ka mõned organismi üldised seisundid: avitaminoos,vähenenud immuunsus, ainevahetushäired, mingil määral pärilikkus, hormonaalseteravimite võtmine, südame-veresoonkonna haigused, endokriinsüsteemi häired jamõned muud levinud haigused.
Igemehaigustetüübid
  • Gingiviit– igemepõletik, kui see ei mõjuta hambakude. Õigeaegse ravi korral möödub seekiiresti ja jäljetult ilma tagajärgedeta.
  • Parodontiiton tähelepanuta jäetud igemepõletiku vorm, kui patoloogiat iseloomustab luukoeatroofia. Selle tulemusena tekivad igeme- ja luutaskud, mis aitavad kaasabakterite kogunemisele. See viib lõpuks hammaste luutoe kadumiseni ning nendelõtvumiseni ja väljakukkumiseni.
  • Endiseltesineb igemete patoloogilisi seisundeid, mis ei ole seotud bakteriaalsehambakatuga, vaid pigem füüsilise toimega igemetele. Nende hulka kuuluvadmajanduslangused, st igemete langemine, millega hammaste juur paljastub. Niimuutuvad hambad tundlikumaks nii külma ja kuuma kui ka magusa suhtes. Selliseidhambaid on raskem puhastada, hambakatt koguneb kergemini ja võib selletulemusena viia hambajuure kaarieseni.

Kaugelearenenudstaadiumis on parodontiit palju raskemini ravitav ning mädapõletiku esineminesuus on üldiselt ohtlik kogu organismile, sest nakkus satub vereringesse, levibüle kogu keha ja nõrgestab tugevalt immuunsüsteemi. Rääkimata sellest, et pidevvalulikkus, suutmatus toitu normaalselt närida, hammaste puudumine mõjutabsuuresti harjumuspärast eluviisi.

Ravi meetodid hambaravis
Kõigetõhusama ravimeetodi valimiseks on vaja läbi viia suuõõne põhjalik diagnoos,mõnikord on luukoe seisundi hindamiseks vaja teha röntgenuuring.
Igemeteravi peamine etapp on professionaalne suuhügieen. Spetsiaalsete tööriistade jaaparatuuri abil eemaldab arst pehme hambakatu ja hambakivi.

Mitmeigeme- ja luutasku olemasolul toimub puhastamine mitmes etapis anesteesiaga.Haigusekeerukamate vormide korral on sageli vajalik operatsioon.

Retsessioonideraviks kasutatakse võtteid, kui igemepiir tõstetakse kirurgiliselt kunihambani, sageli tuleb kasutada patsiendi suulae transplantaati.
Kuid koosraviga hambaarstikabinetis on veel üks äärmiselt oluline külg. See onkoduhügieen. Meie kliinikus pööravad arstid sellele erilist tähelepanu. Õpetame,selgitame, parandame kõik teie koduse hambaravi vead.
Kas teil on endiselt küsimusi? Võta meiega ühendust!
Kontakt
REG.NR:. 16575375
LITSENTS: L06272

+372 5373 9335
info@dentale.ee
Tallinn, Päevalille 4-6, RoccaTowers 1,
uksest vasakul asuval fonolukul vajutada 6 ja ✆, siis 2. korrusele ja paremale.